Przedłużamy żywotność narzędzie chirurgicznych – o konserwowacji stolików chirurgicznych i innych narzędzi

Aby gabinet czy szpital funkcjonował prawidłowo, musi być wyposażony w odpowiednie narzędzia i meble. Te powinny być wykonane z materiałów jak najwyższej jakości, który pozwoli im przetrwać w placówce wiele lat. Jak można się spodziewać, nie tylko materiał jest istotny. Ważna jest również odpowiednia konserwacja poszczególnych elementów. Właśnie tym tematem się dzisiaj zajmiemy. Podpowiemy Wam, jak konserwować stoliki chirurgiczne, których w placówkach medycznych nie jest mało.

Narządzie i meble tylko ze stali nierdzewnej

Wybierają odpowiednie stoliki chirurgiczne (znajdziesz je tu https://biuromarket.com.pl/pl/c/STOLIKI-CHIRURGICZNE-DO-INSTRUMENTOWANIA/199), zwracajcie uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Chodzi tutaj nie tylko o przepisy, które jasno określają, z czego powinien być wykonany asortyment medyczny, ale również o trwałość poszczególnych elementów. Nikt bowiem nie chciałby, aby po roku czy dwóch intensywnego użytkowania narzędzi, te były do wyrzucenia.

Jak można się spodziewać, najlepszym materiałem do wykonywania stolików i innych narzędzi medycznych jest stal nierdzewna. Ta, choć z pozoru jest wytrzymała i zabezpieczona przed działaniem niepożądanych warunków i substancji, powinna być odpowiednio konserwowana. Tylko wtedy możecie mieć pewność, że narzędzie i stoliki chirurgiczne będą zawsze sterylne i bezpieczne w użyciu.

Pamiętajcie – konserwacja to nie jednorazowe działanie, to cały proces, który rozpoczyna się w momencie pierwszej sterylizacji narzędzi i stolików i późniejszego dbania o poszczególne ich elementy.