Otwierasz gabinet medyczny? Wybierz odpowiednie meble

Odpowiednie wyposażenie gabinetu medycznego to podstawa udanej współpracy z pacjentem. Pamiętaj, że jako lekarz, zarówno Ty, jak i meble medyczne, które wybierzesz, muszą spełniać określone wymogi. Przede wszystkim muszą być jak najlepszej jakości, aby zestresowani pacjenci wchodzili do gabinetu, który na ich twarzy będzie wywoływał uśmiech. Mając to na uwadze, dzisiejszy artykuł chcemy poświęcić elementom, które muszą znaleźć się w każdym gabinecie.

Jakie meble medyczne powinny znaleźć się w każdym gabinecie?

Jak można się spodziewać, każda specjalność rządzi się swoimi prawami. Są jednak takie meble medyczne, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie. Należą do nich:

  • fotele i krzesła lekarskie – jest to podstawowe wyposażenie, bez którego trudno sobie wyobrazić jakikolwiek gabinet medyczny. Pamiętaj, że w gabinecie to nie Ty jesteś najważniejszy, ale pacjent, który wybrał Twój gabinet. Oznacza to, że powinieneś wybrać nie tylko wygodny fotel dla siebie, ale także dla niego. Bez względu na to ile czasu spędzi w Twoim gabinecie, powinien czuć się komfortowo.
  • parawan – ten zapewnia pacjentowi dyskrecję, nawet jeśli ktoś niespodziewanie wejdzie do gabinetu. Powinien być wykonany z materiałów jak najwyższej jakości i co najważniejsze – dostosowany do rozmiarów gabinetu. Dobrze, jeśli posiada kółka, wówczas można przemieścić go w dogodne w danej chwili miejsce.
  • szafka i biurko lekarskie – od tego powinniśmy zacząć. Lekarz bowiem musi na czymś pisać i móc postawić komputer. Jeśli chodzi o szafkę, pamiętaj, aby wybrać taką, która jest zamykana na klucz. Doskonale sprawdzi się, jeśli będziesz przechowywać w niej leki.