Odpowiedni fotel zabiegowy to podstawa udanej pracy

Wchodząc do gabinetu lekarskiego czy choćby do kosmetyczki, zauważyliście z pewnością fotele zabiegowe, na których wykonuje się określone czynności. Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie nim, fotelom, które mają zapewnić komfort nie tylko pacjentowi, ale również lekarzowi wykonującemu zabieg. Dlaczego chcemy o nich mówić? Ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym gabinecie.

Na czym skupić się wybierając fotel medyczny?

Jak wspomnieliśmy wyżej, fotele zabiegowe, inaczej zwane fotelami medycznymi, wykorzystywane są nie tylko w gabinetach medycznych, ale także u kosmetyczki, czy w gabinetach medycyny estetycznej. Oznacza to, że producenci nie mogą pozwolić sobie na produkcję jednego rodzaju fotela, ponieważ ten powinien być dostosowany do miejsca, w którym będzie stosowany. Z jakim rodzajem foteli możecie się zatem spotkać na rynku? Oto one:

  • fotel ginekologiczny – są jednymi z najpopularniejszych foteli występujących na rynku. Używa się ich, jak sama nazwa wskazuje, w gabinetach ginekologicznych podczas wykonywania badań i zabiegów;
  • fotele uniwersalne – te sprawdzają się doskonale we wszystkich gabinetach zabiegowych. Można używać ich podczas pobierania krwi lub podczas przeprowadzania wywiadu z pacjentem;
  • fotele rehabilitacyjne – tych używa się podczas przeprowadzania masażu lub terapii na pacjencie. Pozwalają mu przyjąć pozycję leżącą, w której podparte są również głowa i nogi.