Najlepsze łóżka dla jednej osoby

Rozmiar łóżka ma znaczenie, ale nie zawsze musi być duży, abyśmy mogli skutecznie zregenerować siły. Łóżka przeznaczone dla jednej osoby mogą mieć szerokość nawet poniżej metra, a mimo to dawać nam oczekiwaną wygodę i komfort.

Dobierz łóżko do wielkości pokoju

Wielkość łóżka uzależniamy zwykle od tego, jaki metraż ma nasza sypialnia. Nawet jeżeli śpimy w pojedynkę, to możemy kupić największe z możliwych, gdy mamy je gdzie ustawić. Często jednak musimy brać pod uwagę wielkość naszej sypialni i do niej dostosowywać elementy wyposażenia.  Jednoosobowe łóżko 90×200 z pojemnikiem to mebel stworzony z myślą o najmniejszych sypialniach. Z tego pokoju korzystamy też często w dzień, więc każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Łóżko w tym rozmiarze możemy też ustawić w pokoju nastolatka lub dziecka, które wyrosło już ze swojego pierwszego, dziecięcego łóżeczka. Pojemnik ukryty w łóżku nie zajmuje dodatkowego miejsca, a możemy w nim ukryć wiele rzeczy, jak na przykład ubrania z poprzedniego sezonu. Tym sposobem możemy zrezygnować z komody i mieć więcej miejsca. Meble wielofunkcyjne to najlepszy sposób na urządzenie małego mieszkania. 

Łóżko do sypialni średniej i dużej

Pełen komfort snu jednej osobie zapewni bez wątpienia łóżko 140×200 centymetrów.  To odpowiedni model do sypialni średniej wielkości, a nawet dużej. Ono również sprawdzi się w pokoju nastolatka, gdzie w ciągu dnia będzie służyć jako wygodny mebel do siedzenia. Tych rozmiarów łóżko możemy postawić też w pokoju gościnnym, bo zmieszczą się na nim także dwie osoby. Jeżeli jednak ma nam służyć na co dzień, to zdecydowanie nie powinny w nim być tłoczno, więc za łoże małżeńskie raczej nie może nam służyć. Wielu z nas sypia również ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, czyli z… psami, choć nie zawsze mamy odwagę się do tego przyznać. Zadbajmy więc także o ich komfort i wygodę w nocy i zdecydujmy się na łóżko szersze niż jeden metr. Rozmiar łóżka dobierzmy też do „stylu”, w jakim śpimy – jedni przez całą noc śpią w tej samej pozycji, inni stale ją zmieniają, więc potrzebują więcej miejsca.