Kłódka na bluetooth – gadżet czy przydatne narzędzie?

To, że smartfony weszły w nasze życie na stałe nie ulega żadnej wątpliwości. Wiele osób nie potrafi sobie bez nich poradzić. Zapominając swojego telefonu są jak przysłowiowe “dziecko we mgle”. Jednak ni o smartfonach chcielibyśmy dzisiaj pisać. Mamy bowiem plan, aby przedstawić Wam kolejne narzędzie, które sterowane jest przy użyciu smartfona. Co to będzie? oczywiście kłódka na bluetooth. Czy jest bezpieczna? Czy może to tylko kolejny nikomu niepotrzebny gadżet? Na te pytanie odpowiedź znajdziecie poniżej. Zachęcamy do lektury.

kłódka na bluetooth

Nie lada wyzwanie – czy się uda?

Wizja otwierania przez telefony zamków i kłódek istniała już od jakiegoś czasu. Wiele firm próbowało swoich sił w stworzeniu kłódki, która będzie sterowana za pomocą telefonu. Jedne próby były bardziej, inne mniej udane. Jednak przejdźmy do rzeczy.

Po wielu latach badań, okazało się, że jedna z firm stworzyła kłódkę, która faktycznie otwierana jest przez specjalną aplikację, zainstalowaną w telefonie użytkownika.

Choć kłódka na bluetooth (ten rodzaj kłódek znajdziesz tu https://biuromarket.com.pl/pl/c/KLODKI-YALE/236)jest nowością, ma już rzeszę wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tego gadżetu. Poza plusami, których jest wiele, jest jeden, dość spory minus. O czym mowa? Oczywiście o tym, że producent zmusza użytkowników kłódki do tego, aby mieli cały czas włączony Bluetooth, jak i do tego, żeby ich telefon był ciągle naładowany. A co, jeśli okaże się, że wracając do domu nasza komórka ma ciemny ekran i za nic w świecie nie chce się włączy? Nie otworzymy magicznej kłódki. Jak zatem widać – pomysł fajny, jednak trzeba go jeszcze dopracować.