Dodatki do sypialni w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour, a może w nieco lżejszej i uwspółcześnionej wersji soft glam? Miękkie pufy, okrągły dywan i błyszczące detale? Brzmi intrygująco? Być może to coś dla was. Cechy tego stylu to: zmysłowe tkaniny, ciepłe odcienie złota, chłodna, wyciszająca szarość oraz dodatki sprawiające, że sypialnia staje się przytulnym gniazdkiem, w którym odpoczynek to prawdziwa przyjemność. Wystarczą pufy glamour, miękkie zasłony i poduszki, meble o zaokrąglonych kształtach i złote akcenty. Niby niewiele, a atmosfera pokoju zmieni się całkowicie. Na jakie dodatki zatem postawić, by sypialnia stała się prawdziwym królestwem zmysłowej elegancji?

 

Złote i srebrne elementy

 

Pod tym względem styl glamour i soft glam mają wiele wspólnego. Błyszczące akcenty są tu wręcz niezbędne. Mogą to być piękne wazony, doniczki albo lampy. Dobrym sposobem jest też postawienie na sugestywne elementy, np. złote nóżki stoliczka, miękkie pufy – ozdobny złoty pasek na ich dole lub złote uchwyty.  Zamiast złota można użyć srebra. 

Przy dekoracjach, w których główną rolę odgrywa kolor metaliczny należy uważać, by nie dać ich zbyt dużo. Nadmiar przytłoczy i sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na przerysowane. Błyszczące dodatki powinny być dobrej jakości. 

 

Ściana w stylu glamour

 

Jeżeli decydujemy się na sypialnię w stylu soft glam nie można zapomnieć o ścianach. Głównym akcentem dekoracyjnym powinno być tu lustro, które jest eleganckie, dodaje blasku oraz optycznie powiększa przestrzeń. Warto postawić na złotą lub srebrną ramę – w zależności od wybranego odcienia. Duże znaczenie ma również kształt. W pomieszczeniach aranżowanych w stylu glamour lub soft glam unika się ostrych kantów. Dlatego dla mebli, np. stolików, czy pufy okrągły kształt to oczywistość. Takie też powinno być lustro. Ewentualnie można również postawić na owal. Obie formy będą idealnie współgrały z całością wystroju. 

Ważną kwestią pozostaje ściana za łóżkiem. Najbardziej charakterystyczne dla tego stylu są duże, miękkie, przyjemne w dotyku, tapicerowane zagłówki. Wykonuje się je głównie z weluru, welwetu, imitacji lnu albo wełny. Żeby bardziej przyciągały wzrok często wykonuje się pikowania i przeszycia. W soft glam odpadają natomiast wszelkie zagłówki skórzane. Są chłodne w dotyku i śliskie, podczas gdy ten styl bazuje na miękkości i przytulności. 

 

Styl przyjemny w dotyku

 

Wszystkie tekstylia, które znajdą się w sypialni powinny być miękkie i przyjemne w dotyku. Stos dekoracyjnych poduszek z połyskującej tkaniny i miękka narzuta na łóżku, puszysty dywan z długim włosiem na podłodze, pufy welurowe nadające wnętrzu szlachetności albo pufy vel vet z połyskującej materii, gęste zasłonki i grube zasłony w oknach – to najbardziej charakterystyczne elementy stylu soft glam, których nie można ignorować.

Styl ten ma ulubione wzory. Do najpopularniejszych, najczęściej stosowanych np. na poduszkach należą motywy marokańskiej koniczyny, romby oraz printy zwierzęce. W przypadku mebli tapicerowanych dominują: aksamit, welur i velvet. To właśnie one pokrywają sofy, fotele, ławkę przy łóżku oraz pufy. Typowymi meblami do sypialni w stylu glamour lub soft glam są pufy welurowe, często w intensywnym kolorze, ze złotym, ozdobnym paskiem u dołu, łóżka z miękkim wezgłowiem oraz fotele i szafki ze złotymi nóżkami.

 

Niedrogie dodatki do sypialni soft glam

 

Co jednak zrobić, gdy nie chcemy wydać wielu pieniędzy, ale pragniemy sprawić, by nasza sypialnia nabrała cech glamour. Wystarczy wówczas sięgnąć po kilka niedrogich dodatków, dostępnych w wielu sklepach. Oto kilka przykładów: złote lub srebrne patery lub ramki, szklane ozdoby, karafki i kieliszki z barwionego szkła lub kryształu , pufy, ozdobne i dekoracyjne figurki.